Wędrówki Kropelki

06.11.2016

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że współpraca się opłaca! Dzięki uprzejmości Mamy Julii z grupy 4 wszystkie dzieci z Akademii Małych Pociech mogły wziąć udział w interaktywnym przedstawieniu edukacyjnym „Wędrówki Kropelki”.

W październikowe i listopadowe poniedziałki nasze przedszkolaki podążały do Zakładu Uzdatniania Wody „Bielany” przy ulicy Księcia Józefa 299 w Krakowie na spotkanie z Dziadkiem Tadkiem i jego wnukiem Olkiem.

Dzieci z Akademii Małych Pociech po raz kolejny wcieliły się w role aktorów – tym razem kropelek wody. Dzięki czynnemu udziałowi w przedstawieniu mogły w sposób szczególnie atrakcyjny poznać złożone procesy uzdatniania i oczyszczania wody w Krakowie. Ciekawa scenografia, piosenki, wierszyki, muzyka na żywo i fantastyczni prowadzący ułatwiły dzieciom zrozumienie jak ważna w życiu jest woda.

 

Celem warsztatów było przede wszystkim rozwijanie aktywnych postaw dzieci wobec otaczającego je świata i jego ochrony, oraz wyrabianie nawyków dotyczących odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych.

Świetna organizacja, miła atmosfera, bezpieczeństwo oraz różnorodność form warsztatowych sprawiły, że na pewno powtórzymy tę wycieczkę za rok. Edukacja ekologiczna jest dla nas bardzo ważna.

 

mgr Gabriela Wachowicz
Akademia Małych Pociech