Świąteczna akcja dla małych pacjentów z Zagłębia

18.01.2022
Dary - art. plastyczne dla szpitala dziecięcego w Sosnowcu

 

W grudniu Fundacja Nasze Dzieci ArcelorMittal Poland wraz z Fundacją „Dr Clown” już po raz drugi wspólnie zorganizowały świąteczną akcję dla małych pacjentów ze szpitali w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.

 

Żywe choinki wraz ze świątecznymi ozdobami zostały przekazane przez przedstawicieli ob. Fundacji do oddziału pediatrii Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej oraz do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Pięknie przystrojone drzewka stanęły na szpitalnych korytarzach dając zarówno dzieciom, rodzicom jak i personelowi odrobinę radości w tym trudnym czasie.
Dodatkową atrakcją były wesołe, kolorowe, świetlne animacje przeprowadzone przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” pod oknami oddziałów dziecięcych sosnowieckiego szpitala.

 

Ponadto w naszym dąbrowskim przedszkolu zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów plastycznych na rzecz oddziału psychiatrii sosnowieckiego Centrum Pediatrii, które urozmaicą plastyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci. Zebrane rzeczy trafiły do szpitala jeszcze przed świętami.
Dzieciom i ich rodzicom z całego serca dziękujemy za wsparcie akcji dobroczynnej heart