„Równe Przedszkolaki” ze świątecznym prezentem dla swych Bliskich

15.12.2016

Przed nami niezwykły czas…, czas Świąt Bożego Narodzenia, pełen rodzinnych spotkań, wspólnie spędzonego czasu, miłości i radości. Każdy zastanawia się co może sprawić naszym najbliższym radość, jakim prezentem obdarować tych których kochamy?

Nasze Przedszkolaki, jak co roku, przygotowały dla swych Rodziców i Bliskich wyjątkowy prezent w postaci spektaklu zimowego pt.: „W Fabryce Świętego Mikołaja”.

 

Spektakl odbył się dnia 14. grudnia 2016r. w Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu. Tym razem dzieci wystąpiły w roli Elfów, które dzielnie pomagały Świętemu Mikołajowi i Mikołajowej w przygotowaniu prezentów dla dzieci z całego świata. Dzieci dwu i trzyletnie szyły ubrania, czapki, szaliki w Dziale Tekstylnym, czterolatki przygotowywały słodkości w Dziale Cukierniczym, pięciolatki wcieliły się w lale i misie w Dziale Zabawek, które chciały pięknie wyglądać i trafić do dzieci, a sześciolatki naprawiały sanie, poszukiwały zaginionych reniferów Mikołaja i pakowały prezenty w Dziale Logistycznym. Ich pracy przyglądali się kontrolerzy z PIPu, czyli z Podbiegunowej Inspekcji Pracy.

Wszystko podane zostało z przymrużeniem oka, a dzieci cudownie wyglądając w swych przebraniach, pięknie zagrały swe role, tańczyły i śpiewały, wspólnie pokonując trudności które napotykały. Pamiętajmy zatem, że nawet gdy pojawią się problemy, wspólnie, razem z najbliższymi, zawsze damy radę!

Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Bliskim naszych przedszkolaków za obecność na spektaklu i zaangażowanie w przygotowanie strojów swym dzieciom. Wyglądały pięknie!!! 

 

 

Życzymy Państwu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia
i do zobaczenia za rok, na kolejnym zimowym spektaklu!
  cheeky

 

Marta Gierat - Ossak
Wicedyrektor Przedszkola "Równe Przedszkolaki"

-----------------------------

 

Spektakl pod tym samym tytułem został z równym sukcesem wystawiony przez Akademię Małych Pociech - nasze krakowskie przedszkole 13 grudnia br. w Klubie Studenckim "Kwadrat".

-----------------------------