Projekt badawczy "Zegary"

06.02.2018

Projekt badawczy "Zegary" został ukończony z sukcesem.

Przedszkolaki z „Akademii Małych Pociech w Krakowie” wraz z nauczycielką mgr Anną Wróblewicz – Madej poznały różne sposoby rozwiązywania problemów czy myślenia krytycznego (stawiania hipotez, przewidywania i ich weryfikowania).

Stały się bardziej samodzielne, ponieważ same określały swoje cele i kierowały swoją aktywnością, brały odpowiedzialność za pracę, same dobierały potrzebne materiały i metody, poznały odpowiedzi na nurtujące je pytania.

 

Projekt "Zegary" to dni niezwykle emocjonujące, ogromnego zaangażowania i zainteresowania dzieci.

 

Podczas jego trwania dzieci podjęły wiele działań, min.: tworzyły w sali kolekcje zegarów czy dyskutowały na temat różnic w ich wyglądzie.

 

Badania terenowe – wycieczka po przedszkolu w poszukiwaniu zegarów ściennych, ręcznych, jak również analiza różnych źródeł: oglądanie książek i albumów tematycznych przyniosły wiele odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wycieczka do biblioteki jak również do sklepu w poszukiwaniu wiadomości na temat zegarów czy wizyta u zegarmistrza pozwoliły nam zdobyć nowe umiejętności, a także poszerzyły wiedzę na temat zegarów.

 

 

Zakończeniem projektu było napisanie bajki wraz z dziećmi i ich rodzicami pt.: „Pan Czas i jego problem   z zegarami”, której szatę graficzną pomagała tworzyć pani Karolina Więcławska.

Dzięki dofinansowaniu ze strony pani Dyrektor Marleny Gulewicz mogliśmy zrealizować nasze marzenie w postaci wydania książki, która jest chlubą domów dzieci i ich rodziców a także naszej przedszkolnej biblioteczki.

 

Wychowawca grupy
mgr Anna Wróblewicz - Madej

 

Fundacja Nasze Dzieci, metoda projektu, 1% podatku, opp, ngo, dla dzieci, edukacja, Dąbrowa Górnicza, Kraków, małopolskie, śląskie, przedszkole ArcelorMittal