Podsumowanie VIII Marszobiegu Charytatywnego

03.10.2022

W zakończonym 22 września VIII Marszobiegu Charytatywnym ArcelorMittal Poland, którego partnerem jest Fundacja Nasze Dzieci, wzięło udział 987 uczestników. Razem pokonaliśmy dystans 7698 kilometrów, co w przeliczeniu na złotówki (za każdy kilometr firma wpłaca 6 zł) dało kwotę 46.188 zł.

Uczestnicy wydarzenia pobiegli dla 12. dzieci - Emilki, Sandry, Natalki, Patrycji, Piotrka, Krzysia, Julki, Filipka, Franka, Poli, Sabiny i Bartusia. 

Osobom, które nie mogły wziąć udziału w biegu, umożliwiliśmy wspieranie akcji darowizną na konto Fundacji. Z tej opcji skorzystało 6 osób, wpłacając datki na łączną kwotę 490 zł. Z rozliczenia poprzedniego VII Marszobiegu pozostało 211,07 zł. Zatem łącznie na pomoc chorym dzieciom uzbieraliśmy 46.889,07 zł. 

W tegorocznym marszobiegu, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięły również udział dzieci z przedszkola Równe Przedszkolaki z Dąbrowy Górniczej oraz Akademii Małych Pociech z Krakowa.

Wcześniej przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami przygotowały odpowiednią oprawę artystyczno-wizualną, tj. piosenki, przyśpiewki, transparenty, pompony, grzechotki, kołatki i balony, które głośno i barwnie towarzyszyły dzieciom podczas marszobiegu.

Marszobieg Skrzata w przedszkolu dąbrowskim i wśród grup młodszych przedszkola krakowskiego odbywał się na terenach przedszkolnych ogrodów oraz wokół przedszkola, natomiast grupy starsze z przedszkola krakowskiego wraz z opiekunami przemierzyli dystans blisko 6. km z przedszkola pod bramę krakowskiej huty i z powrotem. W Zdzieszowicach podczas Marszobiegu nie zabrakło podopiecznych pobliskich placówek oświatowych.

Dziękujemy! heart

 

Więcej szczegółów na temat akcji znajdą Państwo pod linkiem:
Zbieramy zgłoszenia do VIII Marszobiegu Charytatywnego

Marszobieg Charytatywny 2022
Marszobieg Charytatywny 2022
Marszobieg Charytatywny 2022
Marszobieg Charytatywny 2022