Ludzie Aktywni w Fabryce Pełnej Życia

18.09.2017

We wrześniu, w dąbrowskim kalendarzu imprez plenerowych, nie może zabraknąć Festiwalu Ludzi Aktywnych.

To coroczne wydarzenie dedykowane jest organizacjom pozarządowym działającym na terenie Dąbrowy Górniczej i aglomeracji śląskiej. Fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe oraz inne organizacje spotykają się, aby zaprezentować swoją działalność.

 

 

W tym roku wydarzenie miało miejsce w niezwykłej scenerii – Fabryce Pełnej Życia na terenie dawnej Fabryki DEFUM. W tym roku wydarzenie trwało przez cały weekend 16 i 17 września i pomimo niesprzyjającej pogody odwiedzający wydarzenie dopisali.

 

Fundacja Nasze Dzieci wspólnie z wolontariuszami ArcelorMittal Poland oraz dąbrowskiego przedszkola również przygotowała szereg atrakcji dla dzieci. W namiocie naszej Fundacji powstawały piękne prace plastyczne (największą atrakcją okazało się robienie sówek z kolorowego papieru oraz zagadki „połącz kropki”). Starsi łamali sobie głowy nad zagadkami matematyczno-logicznymi.

 

Na scenie Festiwalu wystąpiła grupa wychowanków Przedszkola Równe Przedszkolaki wykonując układ taneczny oraz piosenkę pt. „W świecie mitycznych rzeźb”. W przedstawieniu na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” w rolę bociana i żaby wcielili się wolontariusz Przemek z synem.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszego stoiska, a w szczególności wolontariuszom, którzy na różnym etapie przygotowań i podczas trwania imprezy wspierali nasze działania animacyjne lub organizacyjne.