Fotolorelacja z półkolonii letnich Fundacji Nasze Dzieci

01.08.2016
Wakacje 2016. Półkolonie Fundacji Nasze Dzieci

Półkolonie letnie 2016  z Fundacją Nasze Dzieci już za nami. Dwa pięciodniowe turnusy odbyły się w dniach od 27 czerwca do 1 lipca oraz od 4 do 8 lipca 2016 r. W projekcie uczestniczyło łącznie pięćdziesięcioro dzieci. Wypoczynek został zorganizowany w budynku Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland "Równe Przedszkolaki" w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka 74a.

 

Półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci, których przewodnim tematem była "Podróż dookoła świata" wypełniły różnorakie zajęcia, takie jak: zabawy intergracyjne, indywidulane, zespołowe, planszowe, rekreacyjno-sportowe z instruktorem lub trenerem sportu, w piłkarzyki stołowe, plastyczne, warsztaty kulinarne, quizy, twórcza aktywność - dzieci wymyślały i prezentowały własne legendy, same projektowały i wykonywały maski i stroje na bal, a także sambodrom.

 

1%, 1 procent, opp, 0000377619, edukacja, półkolonie letnie, przedszkole arcelormittal, Dąbrowa Górnicza, Fundacja Nasze Dzieci, Dąbrowa Górnicza, Kraków, jeden procenKolonistów odwiedzili młodzi podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Przystań" z własnym przedstawieniem teatralnym w reżyserii Katarzyny Korusiewicz pt. "Legenda nikomu nieznana". Do dzieci zawitali również aktorzy z interaktywnym programem artystycznym "Legendy Tatr", podczas którego mali widzowie poznali legendy z Tatr i Podhala, ale nie tylko :)

 

W pierwszym tygodniu wypoczynku odbyła się wycieczka do Mirowa, Bobolic i SIewierza. Z przewodnikiem jurajskim przeszliśmy z Mirowa do Bobolic szczytem tzw. Grzędy Mirowskiej szlakiem Orlich Gniazd, zwiedzaliśmy zamek w Bobolicach, przeszliśmy u podnóża skał obok niewielkiej jaskini "Stajnia". W Siewierzu z przewodnikiem zwiedziliśmy zamek.

 

1%, 1 procent, opp, 0000377619, edukacja, półkolonie letnie, przedszkole arcelormittal, Dąbrowa Górnicza, Fundacja Nasze Dzieci, Dąbrowa Górnicza, Kraków, jeden procen

 

Jedniodniowa wycieczka do Żarek miała miejsce w trakcie II turnusu. Tutaj dzieci w pracowni "EtnoJura" wyplatały z wikliny ozdoby w kształcie rybek, w manufakturze słodyczy HokusPokuss miały okazję zobaczyć jak powstają słodycze, jak również samodzielnie wykonać kolorowe lizaki.

Po tych atrakcjach udaliśmy się do Przystani Turystycznej "Leśniów", gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach wytwarzania pizzy 'Mali włoscy kucharze". Pobyt w Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn, a w szczególności interaktywne zabawy z dawnym rzemiosłem, zwieńczyły dziecięcą przygodę w Żarkach.

 

Pogoda i humory małych kolonistów dopisały wyśmienicie, a na kolejną edycję zapraszamy w ferie zimowe 2017 :)

 

Wypoczynek został zorganizowany na podstawie przepisów o systemie oświaty za zgodą MEN nr 6728/SLA/2016 oraz 420/SLA/2016.

 

Cele projektu:

  • organizacja aktywnego, ciekawego i wesołego wypoczynku dla dzieci w wieku 6-9 lat,
  • stworzenie rodzicom warunków do godzenia rodzicielstwa i życia rodzinnego z życiem zawodowym (dostępność opieki w godzinach od 5:30 do 18:00),
  • zapewnienie dzieciom opieki sprawowanej przez wykwalifikowany i doświadczony personel,
  • zapewnienie dzieciom zdrowego całodziennego posiłku.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:
Wakacje 2016! Zapraszamy na półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci.
1% podatku, 1 procent podatku, fundacja Nasze dzieci, przedszkole arcelormittal, półkolonie letnie, półkolonie zimowe, wakacje 2016, wypoczynek dzieci, śląskie, Dąbrowa Górnicza, edukacja, ngo, opp, dla dzieci

Katarzyna Kulik

Wakacje 2016. Półkolonie Fundacji Nasze Dzieci
Wakacje 2016. Półkolonie Fundacji Nasze Dzieci