Dzień Sportu z Mistrzynią Polski w Judo Małgorzatą Tracz

11.05.2016
Dzień Sportu w Akademii Małych Pociech

Ruch odgrywa olbrzymią rolę w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza u najmłodszych obywateli. Wiek dziecięcy jest najważniejszym okresem rozwoju człowieka. W tym czasie rozwijają się wszystkie układy organizmu, takie jak układ kostny, który wywiera wpływ na prawidłową postawę ciała.

Dziecko nabywa właściwe nawyki ruchowe, takie jak poprawne chodzenie czy utrzymywanie odpowiedniej pozycji pleców czy równowagi ciała. Prawidłowy rozwój naszych pociech jest podstawą do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie, natomiast błędy i zaniechania w tym wieku mają często negatywny wpływ na całe życie.

 

Poprzez odpowiednie ćwiczenia budujemy tkankę mięśniową, wzmacniamy więzadła i ścięgna. Dziecko przebywając na świeżym powietrzu, jest dotlenione, co gwarantuje mu prawidłowe dotlenienie komórek i dobry sen.

 

Dzień Sportu w Akademii Małych PociechNie można tu zapominać o dodatkowych korzyściach z aktywności fizycznej dziecka. Pierwszą korzyścią jest budowanie pozytywnej samooceny dziecka, która pomaga w jego właściwym rozwoju. Dzięki stabilnej i wysokiej samoocenie dziecko z podniesionym czołem wchodzi w nowe, nieznane sytuacje.

29 kwietnia 2016 roku w Akademii Małych Pociech w Krakowie, w ramach Dnia Bezpieczeństwa ArcelorMittal Poland, odbyła się olimpiada sportowa, w której wzięło udział 66 przedszkolaków wraz z kadrą pedagogiczną. Swoją obecnością zaszczyciły nas również dyrektor przedszkola pani Marlena Gulewicz oraz prezes Fundacji Nasze Dzieci pani Katarzyna Kulik.

 

Olimpiada składała się z sześciu konkurencji:

  1. Bieg z quizem- sprawność- mistrz pierwszej pomocy;
  2. Bandażowanie- zdobycie sprawności ratownika medycznego;
  3. Tor przeszkód- zdobycie sprawności policjanta;
  4. Bieg z kubkiem wody- zdobycie sprawności strażaka;
  5. Jazda samochodzikami po uliczce- zdobycie sprawności bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego;
  6. Uwaga prąd- zdobycie sprawności bezpiecznego użytkownika urządzeń elektrycznych.

Dzień Sportu w Akademii Małych Pociech

 

Po zakończeniu Olimpiady na dzieci oprócz upominków czekała ogromna niespodzianka.  Przedszkole odwiedziła Mistrzyni Polski w Judo pani Małgorzata Tracz wraz z zawodnikami: Antonim, Konradem, Jakubem, Julią ,Jakubem, Kacprem, Mateuszem, Kubą.

Pani Małgosia opowiedziała przedszkolakom o historii, zasadach i stroju judo. Następnie odbył się pokaz, w którym dzieci mogły zobaczyć jaka jest technika i zasada walki judo oraz poznać kilka najważniejszych rzutów. Największą atrakcją był oto, iż nasze małe pociechy mogły wziąć udział w walce judo. Dzień pełen wrażeń zwieńczony został wspólną fotografia z naszą mistrzynią.

 

Agnieszka Jakubek
Akademia Małych Pociech w Krakowie.